İstanbul'da Görülecek Yerler

Yerel Turi̇sti̇k Mekanlari Eresi̇n Hotels Sultanahmet İle Keşfedi̇n

Eresin Hotels Sultanahmet, İstanbul'un tarihi merkezinde yer almaktadır. Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Hipodrom, Topkapı Sarayı ve diğer yerel turistik mekanlarına çok kısa mesafede bulunmaktadır.

Yol tarifi ile ilgili sorularınız için info@eresinsultanahmet.com.tr e-posta adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Eresin Hotels Sultanahmet'e 45 kilometre uzaklıktadır. Eresin Hotels Sultanahmet'e yaklaşık 50 dakikada çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Havalimanının geliş katındaki çıkış kapısında yolcuların ulaşımlarını sağlamaları için taksiler bulunmaktadır. Transfer talep ettiyseniz Dış Hatlar Geliş kapısının çıkışında transfer görevlisi sizi karşılayacaktır. Eresin Hotels Sultanahmet'e ulaşımınızda herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda lütfen günün 24 saati +90 212 638 44 28 numaralı telefonumuzdan resepsiyonumuz ile irtibata geçiniz.

İstanbul'un tarihi merkezinde bulunan Eresin Hotels Sultanahmet, birçok turistik mekana yakın mesafededir. Bu yerler hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Boğaz Manzaralı Teras Deneyimi

Şehrin kalabalığından yükseklerde, doğanın modernle buluştuğu zarif şehir sığınağımıza hoş geldiniz. Eresin Hotels Sultanahmet'te bulunan terasımız, Boğaz'ın etkileyici manzarasına tanık olacağınız eşsiz bir deneyim sizi bekliyor. Burası sizi büyüleyecek ve tazelenmiş hissettirecek.

Daha Fazlası

Hipodrom

Eski Hipodrom Septimus Severus tarafından M.S. 203'te başlamış ve M.S. 330'da Büyük Konstantin tarafından tamamlanmıştır. Bizans halkının yaşam ve görkemli oyunların ve araba yarışlarının ayrıca grup çatışmalarının merkezidir.

Daha Fazlası

Küçük Ayasofya Camii

Küçük Ayasofya Camii, eski adı St. Segius ve Bacchus Kilisesi, 527 - 536 yılları arasında Bizans İmparatoru Justinyan döneminde inşaa edilmiştir. 16. yüzyılın başlarında Osmanlı İmparatoru II. Beyazıt tarafından camiiye dönüştürülmüştür.

Daha Fazlası

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii (İngilizcesi: Blue Mosque : Mavi Camii) 17.yüzyılın başlarında Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından inşaa edilmiştir. Semte ismini verdiği Tarihi yarımada'da klasik dönemin son büyük camii olarak düşünülmüştür.

Daha Fazlası

Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Tüm Türk ve İslam eserlerini sergilendiği ilk Türk Müzesi ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde açılmış son müzedir. Müze günümüzdeki yeri olan İbrahim Paşa Sarayı'na 1983 yılında tekrar taşınmış ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ocak 2015'te ziyarete açılmıştır.

Daha Fazlası

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı İstanbul'daki en ilginç turistik yerlerden biridir. Önceleri Bizans İmparatorları için su depolanmıştır. Proje Büyük Konstantin tarafından başlatılmış fakat 6. yüzyılda İmparator Justinyen tarafından tamamlanmıştır.

Daha Fazlası

Aya İrini Kilisesi

Aya İrini Kilisesi İstanbul'da camii'ye dönüştürülmemiş en büyük kilisedir. 4. yüzyılın başlarında I.Konstantine döneminde Ayasofya'nın avlusunda inşa edilmiştir. İstanbul'un fethinden sonra Topkapı Sarayı'nın surları içerisinde kalmıştır.

Daha Fazlası

Gülhane Parkı

Gülhane Parkı İstanbul Eminönü'nde Alay Köşkü, Topkapı Sarayı ve Sarayburnu arasında 163 dönümlük tarihi bir parktır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde içinde bir koru ve gül bahçeleri bulunan Topkapı Sarayı'nın dış bahçesidir. 1

Daha Fazlası

İstanbul Arkeoloji Müzesi

Türkiye'nin en önemli müzelerinden biri olan İstanbul Arkeoloji Müzesi 1891 yılında kurulmuştur. Binlerce değerli eserin bulunduğu Müze'de Büyük İskender Lahit'i de yer almaktadır.

Daha Fazlası

Nuruosmaniye Camii

Camii 1748-1755 yılları arasında Çemberlitaş semtinde Kapalı Çarşı'nın girişinde Mimar Mehmet Ağa tarafından barok tarzında yapılmış bir Osmanlı camiisidir. Yapımına Sultan I. Mahmut zamanında başlanmış, kardeşi ve halefi Sultan III.

Daha Fazlası

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı 1461 yılında yapılmış ve içerisindeki 5000 dükkan ile dünyadaki en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Dükkanlarda mücevherat, halı, baharat, antika eşyalar ve el yapımı seramikler başta olmak üzere birçok ürün bulunmaktadır.

Daha Fazlası

Surp Asdvadzadzin Patriklik Kilisesi (Meryem Ana Kilisesi)

Kilise, İstanbul Kumkapı semtinde bulunan İstanbul Ermenileri Patrikhanesine bağlı bir Gregoryan kilisesidir. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Çıkan yangınlar sebebiyle birçok kez tamirattan geçmiş ve son tadilatlar 1902 ve 1985 yıllarında gerçekleştirilmiştir. Ayrıca içerisinde bir adet okul bulunmaktadır.

Daha Fazlası

Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii Kanuni Sultan Süleyman döneminde Mimar Sinan tarafından İstanbul'un en büyük camiisi olarak inşa edilmiştir. Camiinin yapım çalışmaları 1550 yılında başlamış ve 1558 yılında tamamlanmıştır. 4 uzun ve ince minareleri ve büyük kubbesi ile Klasik Osmanlı Mimarisinin en önemli örneklerinden birisidir.

Daha Fazlası

Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı İstanbul'daki en büyük çarşılardan biridir. Fatih ilçesinde Eminönü Meydanı'nda bulunan çarşı Kapalı Çarşı'dan sonra ikinci büyük alışveriş kompleksidir. Çarşı Türk Lokumu, doğal otlar ve baharatların bulunduğu turistik bir mekandır.

Daha Fazlası

Haliç

Büyük şehir suyolu olan Haliç İstanbul Boğazı'nın ilk koyudur. Haliç İstanbul'un tarihi merkezini coğrafi olarak ikiye ayırır ve binlerce yıl boyunca Roma, Bizans, Osmanlı ve diğer deniz ticaret gemilerine doğal korunaklı bir liman olmuştur.

Daha Fazlası

Galata Kulesi

67 metre (219 feet) yüksekliğindeki Galata Kulesi tarihi yarımada ve çevresinin eşsiz manzarasına sahiptir. İsa Kulesi olarak bilinen Ortaçağ taş kulesi, 1348'de yapıldığında şehrin en uzun yapısıydı.

Daha Fazlası

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi

M.S. 37 yılında İsa Peygamberin havarilerinden olan Apostol Andrea tarafından kurulmuştur. Roma İmparatorluğu'nun Doğu (Bizans) ve Batı (Roma) olarak ikiye ayrılmasından sonra 5. yüzyılda Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu'nun Ortodoks Kilisesi'ne bağlandı.

Daha Fazlası

İstiklal Caddesi

İstiklâl Caddesi 19. yüzyılın sonlarından beri Türkiye'nin en ünlü caddelerinden biri olma vasfını koruyan cadde. Türkiye'nin istisnasız en kozmopolit bölgesi olma özelliğini de taşımaktadır. İstanbul'a gelen yabancı ve yerli ziyaretçilerin olmazsa olmaz ziyaret mekanı olan İstiklal Caddesi hemen hemen günün her saatinde her daim kalabalıktır.

Daha Fazlası

Kanlı Kilise

İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Doğu Ortodoks Kilisesidir. İlk defa 7. yüzyılda manastır olarak inşa edilmiş ve Latin İmparatorluğu döneminde 4. Haçlı Seferleri sırasında yıkılmıştır. Ardından şehrin Bizanslılar tarafından fethedilmesinden sonra 1261 yılında basit ve tek katlı olarak tekrar inşa edilmiştir.

Daha Fazlası

Kariye Müzesi

Kariye Müzesi Bizans mimarisinin en güzel hayatta kalan eserlerinden biri olarak bilinmektedir. Konstantin zamanına gittiğimizde mükemmel mozaikler ve İsa ve Meryam Ana'nın hayatını tasnif eden freskler bulunmaktadır.

Daha Fazlası

Ahrida Sinagogu

Ahrida Sinagogu Balat'ta 15. Yüzyıl'ın başlarında inşaa edilmiştir. Kurucularının İstanbul'a göç ettiği, ismini Makedonya'nın Ohrid şehrinden aldığı sinagog şehrin en büyük kapasiteli sinagogudur. Haliç'teki en eski sinagoglardan biridir ve gemi şeklindeki teva'sı (okuma platformu) ile bilinmektedir.

Daha Fazlası

Yanbol Sinagogu

Yanbol Sinagogu İstanbul Balat'ta bulunmaktadır ve Bizans döneminde Bulgaristan'ın Yambol kasabasından gelen yahudiler tarafından kurulmuştur. 18. yüzyıl'da yeniden inşa edilmiş ve günümüzde ayakta kalan eski iki sinagog'tan biridir.

Daha Fazlası

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanlarının büyük sarayı, Osmanlı mimarisinin en geniş ve büyüleyici anıtıdır. Harem, Hazine ve Kaşıkçı Elması'nın görülmesi gereken cazibe merkezlerinden biridir. 

Daha Fazlası

Galata Port Istanbul

Dünyanın İlk Yer Altı Kruvaziyer Terminali

Bir 'ana liman' olarak konumlanan Galataport İstanbul; dünya standartlarında bir kruvaziyer limanı ile Akdeniz çanağından Karadeniz'e kadar geniş bir coğrafyada da ülke kruvaziyer turizmine hareketlilik getiriyor. 

Daha Fazlası

Ayasofya-i Kebîr Câmi-i

Ayasofya Konstantinopol'ün katedrali olarak hizmet vermiş ve Bizans İmparatorluğu'nun dini yaşamının merkezi olmuştur. Ayrıca yüzyıllar boyunca birçok dine ev sahipliği yapmıştır.

Daha Fazlası