Yerel Turistik Yerler

Tarihi İstanbul'u Keşfedin

İstanbul'un öne çıkan noktalarını keşfetmeye Eresin Hotels Topkapı'ya bakan Bizans surları ile başlayabilirsiniz. Mükemmel bir gezi için mükemmel bir yer!  Sultanahmet, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı ve daha pek çok turistik mekana tramvay ile sadece 10 dakikdaka  ulaşabilirsiniz. Bölgede ziyaret edebileceğiniz başlıca turistik yerler:

Galata Port Istanbul

Dünyanın İlk Yer Altı Kruvaziyer Terminali

Bir 'ana liman' olarak konumlanan Galataport İstanbul; dünya standartlarında bir kruvaziyer limanı ile Akdeniz çanağından Karadeniz'e kadar geniş bir coğrafyada da ülke kruvaziyer turizmine hareketlilik getiriyor. 

Daha Fazlası

Ayasofya Cami̇i̇

Bizans İmparatoru Justinyan kiliseye ilk kez MS 536'da yapımı tamamlandığında girdi ve "Yüce Tanrım sana layık böyle bir eser yaptım. Oh Solomon, seni geçtim!" Ayasofya, İmparator'un imparatorluğunun zenginliğini ve teknik kabiliyetinin bütün dünya'ya kesin kanıtıdır.

Daha Fazlası

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı, tarihi 1461 yılına kadar uzanan, 5000 mağazası ile Dünya'nın en büyük ve en eski kapalı pazarlarından biridir. Günde 250.000 ila 400.000 bin ziyaretçi çekiyor.

Daha Fazlası

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii,17. yüzyılın başlarında Osmanlı Sultanı I.Ahmed'in yönetimi sırasında inşa edilmiştir. 

Daha Fazlası

Yerebatan Sarnici

İstanbul'un görkemli tarihsel yapılarından birisi de Ayasofya’nın güneybatısında bulunan Bazilika Sarnıcı’dır. 

Daha Fazlası

Galata Kulesi̇

İstanbul’un tarihi yapılarından bahsedildiğinde ilk akla gelenlerden biri Galata Kulesi. 

Daha Fazlası

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanlarının büyük sarayı, Osmanlı mimarisinin en geniş ve büyüleyici anıtıdır. Harem, Hazine ve Kaşıkçı Elması'nın görülmesi gereken cazibe merkezlerinden biridir. 

Daha Fazlası