Yerel Turistik Yerler

Tarihi İstanbul'u Keşfedin

İstanbul'un öne çıkan noktalarını keşfetmeye Eresin Hotels Topkapı'ya bakan Bizans surları ile başlayabilirsiniz. Mükemmel bir gezi için mükemmel bir yer!  Sultanahmet, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı ve daha pek çok turistik mekana tramvay ile sadece 10 dakikdaka  ulaşabilirsiniz. Bölgede ziyaret edebileceğiniz başlıca turistik yerler:

İstanbul Boğazı'nda Beyaz bir Yat

Boğaz Turu

Boğaz turları ile büyüleyici bir yolculuğa çıkın! İstanbul'un eşsiz güzelliklerini keşfetmenin unutulmaz bir yolu. İstanbul Boğazı'nın tarih kokan sularında, Doğu'nun Batı ile buluştuğu noktada, şehrin muazzam siluetini ve tarihi simgelerini keşfedin.

Daha Fazlası
İstanbul'un en seçkin alışveriş ve eğlence destinasyonu Zorlu Center'ın ışıl ışıl manzarası, Eresin Hotels'e çok yakın!

Zorlu Center

Eresin Hotels Topkapı'da lüksün keyfini çıkarın, Zorlu Center'a arabayla sadece 15 dakika uzaklıkta. Zorlu Center, dünyaca ünlü markalarda rakipsiz alışveriş ve Zorlu PSM'de birinci sınıf bir eğlence mekanı sunuyor.

Daha Fazlası

Boğaz Manzaralı Teras Deneyimi

Şehrin kalabalığından yükseklerde, doğanın modernle buluştuğu zarif şehir sığınağımıza hoş geldiniz. Eresin Hotels Sultanahmet'te bulunan terasımız, Boğaz'ın etkileyici manzarasına tanık olacağınız eşsiz bir deneyim sizi bekliyor. Burası sizi büyüleyecek ve tazelenmiş hissettirecek.

Daha Fazlası

Istanbul Modern

Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla 2004 yılında ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan İstanbul Modern, disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Modern, uluslararası bir yönelimle, modern ve çağdaş sanat yapıtlarını, fotoğraf, tasarım, mimari, yeni medya ve sinema alanlarındaki üretimleri koleksiyonunda toplar, korur, sergiler ve belgeler. Türkiye’nin kültürel kimliğinin uluslararası sanat ortamıyla paylaşılmasına aracılık eder. Sanatçıların üretimlerine ve uluslararası işbirlikleri kurabilmelerine destek olur. Sanatı kitleler için kolayca erişilebilir kılmayı misyon edinen İstanbul Modern, bu amaçla her yaştan sanat izleyicisine eğitim programları sunar.

Daha Fazlası

İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi, çeşitli kültürlerden bir milyondan fazla eserle dünyanın en büyük müzeleri arasındadır. Türkiye'de müze olarak yapılmış en eski yapıdır. 19. yüzyılın sonlarında ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey tarafından İmparatorluk Müzesi olarak kurulmuş ve 13 Haziran 1891'de ziyarete açılmıştır.

Daha Fazlası

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı’nın bulunduğu bölge, antik çağlardan beri pek çok kez gemilerin sığındığı doğal liman görünümünde bir koy olarak bilinmektedir. Aynı zamanda, 15. yüzyılda Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethi sırasında, Haliç’e indirmek üzere gemilerini karaya çıkardığı yer olduğu da rivayet olunmaktadır. Osmanlı döneminde Kaptan-ı Derya’nın donanma gemilerini demirledikleri ve geleneksel denizcilik törenlerinin yapıldığı bu koy, 17. yüzyıldan itibaren doldurularak “Dolmabahçe” adıyla padişahların hasbahçesi konumuna getirilmiştir. 19. yüzyıla kadar bu hasbahçe içinde yaptırılan ahşap köşk ve kasırlar topluluğu “Beşiktaş Sahil Sarayı” adıyla anılmıştır.

Daha Fazlası

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanlarının büyük sarayı, Osmanlı mimarisinin en geniş ve büyüleyici anıtıdır. Harem, Hazine ve Kaşıkçı Elması'nın görülmesi gereken cazibe merkezlerinden biridir. 

Daha Fazlası

Ayasofya Cami̇i̇

Bizans İmparatoru Justinyan kiliseye ilk kez MS 536'da yapımı tamamlandığında girdi ve "Yüce Tanrım sana layık böyle bir eser yaptım. Oh Solomon, seni geçtim!" Ayasofya, İmparator'un imparatorluğunun zenginliğini ve teknik kabiliyetinin bütün dünya'ya kesin kanıtıdır.

Daha Fazlası

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı, tarihi 1461 yılına kadar uzanan, 5000 mağazası ile Dünya'nın en büyük ve en eski kapalı pazarlarından biridir. Günde 250.000 ila 400.000 bin ziyaretçi çekiyor.

Daha Fazlası

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii,17. yüzyılın başlarında Osmanlı Sultanı I.Ahmed'in yönetimi sırasında inşa edilmiştir. 

Daha Fazlası

Yerebatan Sarnici

İstanbul'un görkemli tarihsel yapılarından birisi de Ayasofya’nın güneybatısında bulunan Bazilika Sarnıcı’dır. 

Daha Fazlası

Galata Kulesi̇

İstanbul’un tarihi yapılarından bahsedildiğinde ilk akla gelenlerden biri Galata Kulesi. 

Daha Fazlası

Galata Port Istanbul

Dünyanın İlk Yer Altı Kruvaziyer Terminali

Bir 'ana liman' olarak konumlanan Galataport İstanbul; dünya standartlarında bir kruvaziyer limanı ile Akdeniz çanağından Karadeniz'e kadar geniş bir coğrafyada da ülke kruvaziyer turizmine hareketlilik getiriyor. 

Daha Fazlası

Simit - Çay - Peynir

Türkiye'nin mutfak hazinelerini deneyimleyin. Çıtır susamlı bir ikram olan ikonik Simit, hoş kokulu Türk çayı ve nefis Türk peynirlerinin tadına bakmayı unutmayın.

Daha Fazlası

Nargile Kültürü

Avrupa ve Asya'nın bağlayıcı noktası olan İstanbul, zengin tarih ve canlı geleneklerle dolu bir şehirdir. Bu dinamik metropolün en büyüleyici yönlerinden biri gelişen nargile kültürüdür.

Daha Fazlası

Adalar

Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak için adalara feribot yolculuğu yapabilirsiniz. Osmanlı aristokrasisinin favori hafta sonu destinasyonu ve bugün bile birçok Viktorya tarzı villa bulabilirsiniz.

Daha Fazlası
Kariye Museum Based in Edirnekapi

Kariye Camii

Tarihi yarımada Edirnekapı semtinde bulunan ve 6’ncı yüzyıla dayanan bir manastırın parçası olan Kariye Camii, 14’üncü yüzyıl Doğu Roma ve Bizans resim sanatının en seçkin örneklerini görebileceğiniz etkileyici bir müzedir.

Daha Fazlası

Istanbul Geceleri

Küresel bir metropol olan İstanbul, cazibesini artıran canlı bir gece hayatına sahiptir. Şehir, geceleri dönüşerek büyülü ve eğlenceli yanını ortaya çıkarıyor.

Daha Fazlası