Çevrede Ne Var

İstanbul'un güzelliklerini gezmekten asla bıkmayacaksınız!

İstanbul'un önemli noktalarını keşfedin! İstanbul'un önemli noktalarını keşfedin! Otelimiz önemli turistik yerlere tramvayla sadece 10 dk. uzaklıkta.

Istanbul Modern

Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla 2004 yılında ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan İstanbul Modern, disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Modern, uluslararası bir yönelimle, modern ve çağdaş sanat yapıtlarını, fotoğraf, tasarım, mimari, yeni medya ve sinema alanlarındaki üretimleri koleksiyonunda toplar, korur, sergiler ve belgeler. Türkiye’nin kültürel kimliğinin uluslararası sanat ortamıyla paylaşılmasına aracılık eder. Sanatçıların üretimlerine ve uluslararası işbirlikleri kurabilmelerine destek olur. Sanatı kitleler için kolayca erişilebilir kılmayı misyon edinen İstanbul Modern, bu amaçla her yaştan sanat izleyicisine eğitim programları sunar.

Daha Fazlası

Boğaz Manzaralı Teras Deneyimi

Şehrin kalabalığından yükseklerde, doğanın modernle buluştuğu zarif şehir sığınağımıza hoş geldiniz. Eresin Hotels Sultanahmet'te bulunan terasımız, Boğaz'ın etkileyici manzarasına tanık olacağınız eşsiz bir deneyim sizi bekliyor. Burası sizi büyüleyecek ve tazelenmiş hissettirecek.

Daha Fazlası

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı sultanlarının büyük sarayı, Osmanlı mimarisinin en geniş ve büyüleyici anıtıdır.

Daha Fazlası

Ayasofya

Bizans İmparatoru Justinyan kiliseye ilk kez MS 536'da yapımı tamamlandığında girdi ve "Yüce Tanrım sana layık böyle bir eser yaptım.

Daha Fazlası

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı, tarihi 1461 yılına kadar uzanan, 5000 mağazası ile Dünya'nın en büyük ve en eski kapalı pazarlarından biridir.

Daha Fazlası

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii,17. yüzyılın başlarında Osmanlı Sultanı I.Ahmed'in yönetimi sırasında inşa edilmiştir.

Daha Fazlası

Yerebatan Sarayı

İstanbul'un görkemli tarihsel yapılarından birisi de Ayasofya’nın güneybatısında bulunan Bazilika Sarnıcı’dır.

Daha Fazlası

Galata Kulesi

İstanbul’un tarihi yapılarından bahsedildiğinde ilk akla gelenlerden biri Galata Kulesi.

Daha Fazlası

Galata Port Istanbul

Dünyanın İlk Yer Altı Kruvaziyer Terminali

Bir 'ana liman' olarak konumlanan Galataport İstanbul; dünya standartlarında bir kruvaziyer limanı ile Akdeniz çanağından Karadeniz'e kadar geniş bir coğrafyada da ülke kruvaziyer turizmine hareketlilik getiriyor. 

Daha Fazlası