İstanbul'da Görülecek Yerler

Istanbul'u Eresi̇n Taxi̇m Premi̇er İle Keşfedi̇n

İstanbul Taksim'de bulunan Eresin Taxim Premier birçok turistik mekana çok yakındır. Görülecek yerler hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Taksi̇m Meydani

İstanbul'un merkezi ulaşım yeri olan Taksim Meydanı 1800'lerin sonlarında inşa edilmiştir. İstaklal Caddesi'nin başında bulunmakta ve günümüzde Kabataş'a finiküler ile, Yenikapı ve Levent'e ise metro ile bağlantısı sağlanmış, aynı zamanda birçok otobüs hattı da mevcuttur.

Daha Fazlası

İsti̇klal Caddesi̇

Yayalaştırılmış İstiklal Caddesi zengin restaurant ve kafeleri ile hareketli modern alışveriş caddesidir. Galata Köprüsü'nden caddenin alt ucu olan Tünel'e 1875'de yapılmış dünya'nın en eski yer altı demiryolu ile ulaşılabilmektedir.

Daha Fazlası

Aya Tri̇ada Rum Ortodoks Ki̇li̇sesi̇

Bina 1880 yılında en büyük Rum Ortodoks tapınağı olması düşünülerek yapılmış. Günümüzde hala Rum cemaati tarafından kullanılmaktadır. Kilise Beyoğlu'nda Taksim Meydanı'nın yanında bulunmaktadır. 

Daha Fazlası

Hüseyi̇n Ağa Cami̇i̇

Stiklal Caddesi üzerindeki camii tek minaresi ile Galatasaray Ağalarından biri olan Hüseyin Ağa tarafından 1596'da inşa edilmiştir. 

Daha Fazlası

İstanbul Kongre Ve Sergi̇ Salonlari

Şehrin merkezindeki İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Salonu Eresin Taxim Premier Hotel'e sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Daha Fazlası

İstanbul Askeri̇ Müzesi̇

Yapı ilk olarak 1862'de Sultan II. Abdülhamit'in emri ile Osmanlı ordusuna subay yetiştirmek amacıyla Harbiye Mektebi olarak inşa edilmiştir. 

Daha Fazlası

Ni̇şantaşi

Nişantaşı, İstanbul Avrupa yakasının Taksim'e yakın Şişli ilçesinin bir semtidir. Popüler mağazaların ve yerleşim bölgelerinin bulunduğu elit bir semttir.

Daha Fazlası

St. Antuan Katoli̇k Ki̇li̇sesi̇

İstiklal Caddesi üzerinde bulunan, Romalı Katoliklerinin en büyük kilisesidir. Kilise ilk olarak 1230'da Galata'da kuruldu, çıkan yangınlar sebebiyle aynı yerde birçok kez yeniden yapıldı. 

Daha Fazlası

Pera Müzesi̇

Pera Müzesi 8 Haziran 2005'te açılan, nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurulan bir özel müzedir. Kuruluşundan günümüze gerçekleştirdiği etkinliklerle Türkiye’nin en nitelikli...

Daha Fazlası

Dolmabahçe Cami̇i̇

Cami Bezmi Alem Valide Sultan tarafından yaptırılmıştır ve vefat ettikten sonra oğlu Osmanlı Sultanı Abdülmecit tarafından tamamlanmıştır. Beşiktaş ilçesinin deniz kenarında bulunmakta olup 1855'te hizmete açılmıştır. 

Daha Fazlası

Dolmabahçe Sarayi

Görkemli ve şatafatlı Dolmabahçe Sarayı 19. yüzyılda avrupa dekorasyonu ve mimarlığının Osmanlı İmparatorluğu üzerindeki net etkisini göstermektedir. 

Daha Fazlası

İstanbul Modern

Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla 2004 yılında ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan İstanbul Modern, disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Daha Fazlası

Nusreti̇ye Cami̇i̇

Camii Tophane semtinde bulunmaktadır ve Tophane Camii olarak bilinmektedir. Sultan II. Mahmut'un emri ile yapılmış ve 1826'da ibadete açılmıştır. İslami öğelerden etkilenen mimarisi barok tarzını kormaktadır, bu da caminin eşsiz olmasını sağlamıştır. Camii 1955 - 1958 yılları arasında onarım görmüş ve 1980 - 1982 yılları arasında restore edilmiştir.

Daha Fazlası

Neve Şalom Si̇nagogu

Karaköy'deki Türk Yahudilerinin en popüler sinagogudur. 25 Mart 1951 yılında İstanbul'daki en büyük sinagog olarak hizmete açılmıştır. "Barış Vahası" anlamına gelen Neve Şalom Sinagogu İstanbul'daki Türk Yahudi Cemaati'nin en büyük ibadethanesidir ve Şabat ayini, Bar mitsva, Brit-Mila, evlilik ve cenaze gibi yahudi seramonileri yapılmaktadır.

Daha Fazlası

Sai̇nt Peter Ve Sai̇nt Paul Katoli̇k Ki̇li̇sesi̇

Galata'daki Roma Katolik Kilisesidir. Kilisenin en değerli şeyi Konstantinopolis'in koruyucu simgelerinden biri olan Bakire Hodegetria ikonudur. Mevcut bina 19. yüzyılda tekrar inşa edilmi

Daha Fazlası

İtalyan Si̇nagogu

Kal de los Francos olarak bilinen sinagog, 19. yüzyılda İstanbul'daki İtalyan yahudi cemaati tarafından yapılmış, 1931'de yeniden inşa edilmiştir. Sinagog Gotik cephesi ve mermer merdiveni ile meşhurdur.

Daha Fazlası

Galata Kulesi

Galata Kulesi İstanbul'un en ikonik görülecek yerlerden biri ve dünya'daki en eski kulelerinden biridir. Bizans İmparatoru Anastasius tarafından MS 507'de ahşaptan yapılmış, 1348'de Cenevizliler tarafından taştan tekrar inşa edilmiş ve Galata Kalesinin merkezindeydi. 

Daha Fazlası

Bet İsrail Sinagogu

Bet İsrail Sinagogu Şişli ilçesinde bulunan Neve Şalom Vakfına bağlı bir sinagogdur. 1920'lerde inşa edilmiş ve yahudi topluluğunun çoğalması üzerine günümüzdeki büyüklüğüne getirilmiştir. Türkiye'deki en popüler sinagogdur ve randevu ile ziyaret edilebilmektedir.

Daha Fazlası

Türk Musevi̇leri̇ Müzesi̇

Vakıf, Sefarad musevilerinin 500 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu'na gelişini kutlamak için 1989 yılında kurulmuştur. Daha önce Zülfaris Sinagogu olarak kullanılan bina 1671'de inşa edilmiş ve 25 Kasım 2001'de müze olarak açılmıştır. Müze Galata'nın yakınında Karaköy'de bulunmaktadır.

Daha Fazlası

Aşkenaz Sinagogu

Ziyaretçilere ve İbadet edeceklere açık olan tek Aşkenaz sinagogudur ve en büyük aşkenaz sinagoglarından biridir. Avusturalyalı Aşkenazlar tarafından 1900'de kurulmuştur. Aşkenaz geleneklerindeki tüm dini seremoniler yapılmaktadır.

Daha Fazlası

Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı İstanbul'daki en büyük çarşılardan biridir. Fatih ilçesinde Eminönü Meydanı'nda bulunan çarşı Kapalı Çarşı'dan sonra ikinci büyük alışveriş kompleksidir. Çarşı Türk Lokumu, doğal otlar ve baharatların bulunduğu turistik bir mekandır. Eresin Taxim & Premier'den metro ve tramvay ile sadece 15 dakikalık mesafededir.

Daha Fazlası

İstanbul Alişveri̇ş Merkezleri̇

İstanbul bir alışveriş merkezi cennetidir. Şehir şaşırtıcı kafeler, restaurantlar, eğlence seçenekleri ve tabiki mağazalara ev sahipliği yapan birçok kaliteli alışveriş merkezleri ile övünmektedir.

Daha Fazlası

Fener Rum Ortodoks Patri̇khanesi̇

M.S. 37 yılında İsa Peygamberin havarilerinden olan Apostol Andrea tarafından kurulmuştur. Roma İmparatorluğu'nun Doğu (Bizans) ve Batı (Roma) olarak ikiye ayrılmasından sonra 5. 

Daha Fazlası

Etz Ahayi̇m Si̇nagogu

Sinagog Boğaziçi Köprüsü'nün yakınında Ortaköy'de bulunmaktadır. 1941'de çıkan yangında Aron Kodesh mermeri hariç tamamı tahrip olmuş ve sonradan tekrar inşa edilmiştir.

Daha Fazlası

Ortaköy Cami̇i̇

Cami Boğaz'ın en popüler bölgelerinden biri olan Ortaköy'de deniz kenarında bulunmaktadır. Sultan Abdülmecit'in emri ile 1854 - 1856 yılları arasında Neo-Barok tarzda inşa edilmiştir. 

Daha Fazlası

Ayasofya-i̇ Kebîr Câmi̇-i̇

Bizans İmparatoru Justinyan kiliseye ilk kez MS 536'da yapımı tamamlandığında girdi ve " Yüce Tanrım sana layık böyle bir eser yaptım. 

Daha Fazlası