Daha Fazlası için Kaydırın

 • Eresin Hotels Sultanahmet- Suite Bedroom

  3 Gece Üzeri Konaklama Paketi

  Eresin Hotels Sultanahmet

  Eresin Hotels Sultanahmet'te 3 gece ve üzeri rezervasyonlarınız için %10 indirim

  Paket detayları:
  • Her sabah açık büfe kahvaltı
  • Oda ve genel alanlarda ücretsiz WiFi
  • 11:00'dan itibaren erken giriş (müsaitliğe bağlı)
  • 15:00'dan sonra geç çıkış (müsaitliğe bağlı)

ERESİN HOTELS SULTANAHMET’E HOŞGELDİNİZ

Türkiye'nin eşsiz müze oteli Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class, Dünya'daki iki kıta üzerinde yer alan tek sehir İstanbul'un kalbinde bulunmaktadır. Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class misafirlerine sadece kişiselleştirilmiş kalite, hizmet ve konfor sunan bir otel değil, aynı zamanda Sarnıç, Mozaik, 49 parça Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi ve mimari öneme sahip tarihi eser ve Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait olağanüstü keşifleri sergileyen bir butik müze otelidir. İstanbul'daki butik müze otelimizde bulunan değerli tarihi eserlere ek olarak odalarımızda ve genel kullanım alanlarında İngiltere'deki Londra British Museum'da sergilenen Osmanlı İmparatorluğu'na… Daha Fazlası

Türkiye'nin eşsiz müze oteli Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class, Dünya'daki iki kıta üzerinde yer alan tek sehir İstanbul'un kalbinde bulunmaktadır. Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class misafirlerine sadece kişiselleştirilmiş… Daha Fazlası

Türkiye'nin eşsiz müze oteli Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class, Dünya'daki iki kıta üzerinde yer alan tek sehir İstanbul'un kalbinde bulunmaktadır.

Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class  misafirlerine sadece kişiselleştirilmiş kalite, hizmet ve konfor sunan bir otel değil, aynı zamanda Sarnıç, Mozaik, 49 parça Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait tarihi ve mimari öneme sahip tarihi eser ve Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait olağanüstü keşifleri sergileyen bir butik müze otelidir.

İstanbul'daki butik müze otelimizde bulunan değerli tarihi eserlere ek olarak odalarımızda ve genel kullanım alanlarında İngiltere'deki Londra British Museum'da sergilenen Osmanlı İmparatorluğu'na özgün seramiklerin tek orijinal kopyalarının koleksiyonu sunulmaktadır.

Eresin Hotels Sultanahmet Boutique Class sadece yüksek seviyede kalite sunmak için değil, aynı zamanda orijinal ve detaylı düşünülmüş bir tasarım sunmak için hizmet vermektedir. Dolayısıyla İstanbul'un tarihi Sultanahmet semtinde yer alan, şehrin ana turistik, eğlence ve alışveriş bölgelerine yakın olan ve bunun yanı sıra Sultanahmet Camii, Ayasofya, Hipodrom ve Topkapı Sarayı gibi dünyaca ünlü turistik yerlere sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan müze otelin kendine özgün kimliği vardır.

Kapat

Hipodrom

Eski Hipodrom Septimus Severus tarafından M.S. 203'te başlamış ve M.S. 330'da Büyük Konstantin tarafından tamamlanmıştır. Bizans halkının yaşam ve görkemli oyunların ve araba yarışlarının ayrıca grup çatışmalarının merkezidir. Eresin Hotels Sultanahmet'in Mozaik Teras Restaurant'ından net olarak görünen güney tarafındaki duvarının küçük bir bölümü dışında Hipodroma ait geriye pek fazla birşey kalmamıştır. Fakat günümüzde At Meydanı çeşitli anıtlara ev sahipliği yapmaktadır. Kuzeybatı tarafında 1898 yılında Alman İmparatoru II. William tarafından Osmanlı Sultanı'na armağan edilen bir çeşme bulunmaktadır. Güneybatı tarafında 3 adet eski abide bulunmaktadır: Biri 20 metre yüksekliğindeki Mısır Obelisk'i (Heliopolis'ten), diğeri Konstantin tarafından Delfi'den getirilen Yılanlı Sütun ve bir diğeri 32 metre yüksekliğindeki Örme Dikilitaş. Hipodrom Eresin Hotels Sultanahmet'den sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Küçük Ayasofya Camii

Küçük Ayasofya Camii, eski adı St. Segius ve Bacchus Kilisesi, 527 - 536 yılları arasında Bizans İmparatoru Justinyan döneminde inşaa edilmiştir. 16. yüzyılın başlarında Osmanlı İmparatoru II. Beyazıt tarafından camiiye dönüştürülmüştür. Birçok deprem ve savaşlar yüzünden günümüze kadar birçok kez restore edilen yapı günümüzde camii olarak hizmet vermektedir.

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii (İngilizcesi: Blue Mosque : Mavi Camii) 17.yüzyılın başlarında Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından inşaa edilmiştir. Semte ismini verdiği Tarihi yarımada'da klasik dönemin son büyük camii olarak düşünülmüştür. Camii Ayasofya'nın tam karşısında yapılmıştır. İçerisindeki mavi, yeşil ve beyaz iznik çinileri ve kubbelerinin içlerindeki deki mavi ağırlıklı işlemeleri sebebiyle Mavi Camii olarak adlandırılmıştır. Camii Eresin Hotels Sultanahmet'e birkaç dakika yürüme mesafesindedir.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Tüm Türk ve İslam eserlerini sergilendiği ilk Türk Müzesi ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde açılmış son müzedir. Müze günümüzdeki yeri olan İbrahim Paşa Sarayı'na 1983 yılında tekrar taşınmış ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ocak 2015'te ziyarete açılmıştır.

Ayasofya-i Kebîr Câmi-i

Ayasofya Konstantinopol'ün katedrali olarak hizmet vermiş ve Bizans İmparatorluğu'nun dini yaşamının merkezi olmuştur. Ayrıca yüzyıllar boyunca birçok dine ev sahipliği yapmıştır. Bizans mimarisinin en büyük örneği olarak Dünya üzerindeki en büyük katedral olmuş ve Sultanahmet ve Süleymaniye Camileri başta olmak üzere diğer camiilere ilham kaynağı olmuştur. Çeşitli dini sahneleri tasnif eden mozaikleri ile ünlüdür. Günümüze kadar müze olarak hizmet verirken 2020 yılında tekrar cami statüsüne dönüştürülmüştür. Şu anda hem cami hem de müze olarak ziyaretçilerini beklemektedir. Ayasofya Eresin Hotels Sultanahmet'e sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde Hipodrom'u geçince, Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı'nın tam karşısındadır.

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı İstanbul'daki en ilginç turistik yerlerden biridir. Önceleri Bizans İmparatorları için su depolanmıştır. Proje Büyük Konstantin tarafından başlatılmış fakat 6. yüzyılda İmparator Justinyen tarafından tamamlanmıştır. Yapımında kullanılan birçok kolon ilk klasik yapılardan geri dönüştürülmüş ve dekoratif oyma özelliklerine sahiptir. Bunlardan en meşhuru kuzeybatı köşesindeki Medusa başı oymalı Medusa Taşı olarak bilinen kolondur. Sarnıç etrafında Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Hipodrom bulunmaktadır. Sarnıç Eresin Hotels Sultanahmet'e 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Topkapı Sarayı

Osmanlı Sultanlarının büyük sarayı olan Topkapı Sarayı Osmanlı sivil mimarisinin en geniş ve en büyüleyici eseridir. Saray'ın gururu olan Harem ve Kaşıkçı Elması ile İstanbul'da gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Yapımı 15. yüzyıla uzanan Topkapı Sarayı 5 km'lik taş surlar ile çevrilmiş ve Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç manzaralı bir tepeye inşa edilmiştir. Zamanında Osmanlı Padişahlarının resmi ikametgahı ve devletin idare merkezi olarak kullanılan saray günümüzde Dünya'daki en büyük ve en eski Saray'dan dönüştürülmüş bir müze olarak hizmet vermektedir. Eresin Hotels Sultanahmet'den Sultanahmet Camii ve Ayasofya'yı geçerek 5 dakikalık yürüme mesafededir.

Aya İrini Kilisesi

Aya İrini Kilisesi İstanbul'da camii'ye dönüştürülmemiş en büyük kilisedir. 4. yüzyılın başlarında I.Konstantine döneminde Ayasofya'nın avlusunda inşa edilmiştir. İstanbul'un fethinden sonra Topkapı Sarayı'nın surları içerisinde kalmıştır.

Gülhane Parkı

Gülhane Parkı İstanbul Eminönü'nde Alay Köşkü, Topkapı Sarayı ve Sarayburnu arasında 163 dönümlük tarihi bir parktır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde içinde bir koru ve gül bahçeleri bulunan Topkapı Sarayı'nın dış bahçesidir. 1912 yılında parka dönüştürülmüş ve halka açılmıştır. Atatürk 1 Eylül 1928 yılında Latin Alfabesini halka ilk defa bu parkta tanıtmıştır. Sonrasında harabeye dönen park 2003 yılında tekrar restore edilmiş ve eski görkemli görünümüne tekrar kavuşturulmuştur.

İstanbul Arkeoloji Müzesi

Türkiye'nin en önemli müzelerinden biri olan İstanbul Arkeoloji Müzesi 1891 yılında kurulmuştur. Binlerce değerli eserin bulunduğu Müze'de Büyük İskender Lahit'i de yer almaktadır. Müze Topkapı Sarayı sınırlarında bulunmaktadır. Müze'ye Eresin Hotels Sultanahmet'den yürüyerek Sultanahmet Camii , Hipodrom ve Ayasofya'yı geçerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz.

Nuruosmaniye Camii

Camii 1748-1755 yılları arasında Çemberlitaş semtinde Kapalı Çarşı'nın girişinde Mimar Mehmet Ağa tarafından barok tarzında yapılmış bir Osmanlı camiisidir. Yapımına Sultan I. Mahmut zamanında başlanmış, kardeşi ve halefi Sultan III. Osman döneminde tamamlanmıştır.

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı 1461 yılında yapılmış ve içerisindeki 5000 dükkan ile dünyadaki en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Dükkanlarda mücevherat, halı, baharat, antika eşyalar ve el yapımı seramikler başta olmak üzere birçok ürün bulunmaktadır. Beyazıt Camii'sinin yanındaki Çarşı Eresin Hotels Sultanahmet'den Hipodrom ve Sultanahmet tramvayından geçerek 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Bet Avraam Sinagogu

Sinagog İstanbul'da Sirkeci Tren Garı'nın arkasında, Sultanahmet'in yakınlarında sadece yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Sinangog ziyaretleri randevu ile gerçekleştirilmekte olup randevu başvuruları Hahambaşılığına yapılmaktadır.

Surp Asdvadzadzin Patriklik Kilisesi (Meryem Ana Kilisesi)

Kilise, İstanbul Kumkapı semtinde bulunan İstanbul Ermenileri Patrikhanesine bağlı bir Gregoryan kilisesidir. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Çıkan yangınlar sebebiyle birçok kez tamirattan geçmiş ve son tadilatlar 1902 ve 1985 yıllarında gerçekleştirilmiştir. Ayrıca içerisinde bir adet okul bulunmaktadır.

Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii Kanuni Sultan Süleyman döneminde Mimar Sinan tarafından İstanbul'un en büyük camiisi olarak inşa edilmiştir. Camiinin yapım çalışmaları 1550 yılında başlamış ve 1558 yılında tamamlanmıştır. 4 uzun ve ince minareleri ve büyük kubbesi ile Klasik Osmanlı Mimarisinin en önemli örneklerinden birisidir. Camii, içinde aydınlatma için kullanılan kandillerin islerini bir yerde toplayacak bir hava akımı sağlayacak şekilde yapılmış ve bu toplanan isler yüksek kalitede mürekkep yapımında kullanılmaktadır.

Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı İstanbul'daki en büyük çarşılardan biridir. Fatih ilçesinde Eminönü Meydanı'nda bulunan çarşı Kapalı Çarşı'dan sonra ikinci büyük alışveriş kompleksidir. Çarşı Türk Lokumu, doğal otlar ve baharatların bulunduğu turistik bir mekandır. Eresin Hotels Sultanahmet'den 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Sultanahmet Meydanı'ndan 5 dakikalık tarmvay yolculuğu ile ulaşılabilmektedir.

Haliç

Büyük şehir suyolu olan Haliç İstanbul Boğazı'nın ilk koyudur. Haliç İstanbul'un tarihi merkezini coğrafi olarak ikiye ayırır ve binlerce yıl boyunca Roma, Bizans, Osmanlı ve diğer deniz ticaret gemilerine doğal korunaklı bir liman olmuştur.

Galata Kulesi

67 metre (219 feet) yüksekliğindeki Galata Kulesi tarihi yarımada ve çevresinin eşsiz manzarasına sahiptir. İsa Kulesi olarak bilinen Ortaçağ taş kulesi, 1348'de yapıldığında şehrin en uzun yapısıydı. Günümüzde üst katında bir restaurant ve bir cafe bulunmaktadır. Galata Kulesi İstanbul'un panaromik manzarasını yakalayabileceğiniz en ideal yerdir. Tramvay ile 15 dakikada ulaşabileceğiniz Galata Kulesi'ne Taksim Meydanı'ndan İstiklal Caddesi'ni geçerek de gidebilirsiniz.

İstiklal Caddesi

İstiklâl Caddesi 19. yüzyılın sonlarından beri Türkiye'nin en ünlü caddelerinden biri olma vasfını koruyan cadde. Türkiye'nin istisnasız en kozmopolit bölgesi olma özelliğini de taşımaktadır. İstanbul'a gelen yabancı ve yerli ziyaretçilerin olmazsa olmaz ziyaret mekanı olan İstiklal Caddesi hemen hemen günün her saatinde her daim kalabalıktır.

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi

M.S. 37 yılında İsa Peygamberin havarilerinden olan Apostol Andrea tarafından kurulmuştur. Roma İmparatorluğu'nun Doğu (Bizans) ve Batı (Roma) olarak ikiye ayrılmasından sonra 5. yüzyılda Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu'nun Ortodoks Kilisesi'ne bağlandı. Patrikhane'ye İstanbul'un fethinden sonra Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından bir çok imtiyazlar tanınmış ve Bizans dönemine göre çok daha fazla imtiyazlara sahip olmuştur. Daha önce birçok kez yer değiştiren patrikhane 1602 yılında günümüzdeki yerine taşınmış ve 1800'lerde restore edilmiştir.

Kanlı Kilise

İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Doğu Ortodoks Kilisesidir. İlk defa 7. yüzyılda manastır olarak inşa edilmiş ve Latin İmparatorluğu döneminde 4. Haçlı Seferleri sırasında yıkılmıştır. Ardından şehrin Bizanslılar tarafından fethedilmesinden sonra 1261 yılında basit ve tek katlı olarak tekrar inşa edilmiştir. Günümüzdeki manastır ve kilise 1281'de Maria Palaiologina tarafından yaptırılmış fakat genellikle halka açık değildir.

Kariye Müzesi

Kariye Müzesi Bizans mimarisinin en güzel hayatta kalan eserlerinden biri olarak bilinmektedir. Konstantin zamanına gittiğimizde mükemmel mozaikler ve İsa ve Meryam Ana'nın hayatını tasnif eden freskler bulunmaktadır. İlk zamanlarında manastır olarak kullanılmış, sonrasında birkaç yüzyıl sonra camiye dönüştürülmüş en sonunda 1948'de de Müze'ye çevrilmiştir. Müzeye Eminönü'nden geçip Haliç'in güzel manzarası eşliğinde ulaşabilirsiniz.

Ahrida Sinagogu

Ahrida Sinagogu Balat'ta 15. Yüzyıl'ın başlarında inşaa edilmiştir. Kurucularının İstanbul'a göç ettiği, ismini Makedonya'nın Ohrid şehrinden aldığı sinagog şehrin en büyük kapasiteli sinagogudur. Haliç'teki en eski sinagoglardan biridir ve gemi şeklindeki teva'sı (okuma platformu) ile bilinmektedir.

Yanbol Sinagogu

Yanbol Sinagogu İstanbul Balat'ta bulunmaktadır ve Bizans döneminde Bulgaristan'ın Yambol kasabasından gelen yahudiler tarafından kurulmuştur. 18. yüzyıl'da yeniden inşa edilmiş ve günümüzde ayakta kalan eski iki sinagog'tan biridir.

Eresin Hotels Sultanahmet- Boutique Class

ERESİN HOTELS SULTANAHMET- BOUTIQUE CLASS, KÜÇÜKAYASOFYA CAD. NO: 40 34122 SULTANAHMET İSTANBUL TÜRKİYE