Daha Fazlası için Kaydırın
Taksim'de Eresin Taxim Premier'deki Bahçe Restaurant
Eresin Swimming Pool
Taksim'de Eresin Taxim Premier'deki Teras Restaurant
Lobby

 • 4 Gece Üzeri Konaklama Paketi

  Eresin Hotels Taxim Premier'de 4 gece ve üzeri rezervasyonlarınız için %15 indirim

  Paket detayları:
  • Her sabah açık büfe kahvaltı
  • Oda ve genel alanlarda ücretsiz WiFi
  • 11:00'dan itibaren erken giriş (müsaitliğe bağlı)
  • 15:00'dan sonra geç çıkış (müsaitliğe bağlı)
  'dan Rezervasyon Yap
 • Özel Günler Paketi

  Özel günler için kutlama paketimizle rezervasyon yapın, oda ve diğer hizmetlerde %20'ye varan indirimden faydalanın. Pakete Dahil Hizmetler: Her sabah açık büfe kahvaltı Odanıza servis edeceğimiz bir şişe kırmızı veya beyaz şarap ve meyve tabağı Çift kişilik dört kors akşam yemeği (Kalış süresince bir defa) Restoran ve barda %10 indirim Oda ve genel alanlarda ücretsiz WiFi 11:00'dan… Daha Fazlası

  Özel günler için kutlama paketimizle rezervasyon yapın, oda ve diğer hizmetlerde %20'ye varan indirimden faydalanın. Pakete Dahil Hizmetler: Her… Daha Fazlası

  Özel günler için kutlama paketimizle rezervasyon yapın, oda ve diğer hizmetlerde %20'ye varan indirimden faydalanın.

  Pakete Dahil Hizmetler:
  • Her sabah açık büfe kahvaltı
  • Odanıza servis edeceğimiz bir şişe kırmızı veya beyaz şarap ve meyve tabağı
  • Çift kişilik dört kors akşam yemeği (Kalış süresince bir defa)
  • Restoran ve barda %10 indirim
  • Oda ve genel alanlarda ücretsiz WiFi
  • 11:00'dan itibaren erken giriş (müsaitliğe bağlı)
  • 15:00'dan sonra geç çıkış (müsaitliğe bağlı)
  Kapa
  'dan Rezervasyon Yap

Eresin Taxim Premier Hotel'e Hoşgeldiniz

İstanbul'un iş, kültür ve eğlence merkezi Taksim'de bulunan 4 yıldızlı Eresin Hotels Taxim Premier oteli, misafirlerine Taksim'de kaliteli konaklama, huzurlu bir uyku, zengin açık büfe kahvaltı ve fitness imkanlarını ücretsiz olarak sunmaktadır. Otelin parke zemin, LCD TV, DVD oynatıcı, kasa, minibar, çay & kahve seçenekleri, pantalon ütüsü ve özel tasarım jakuzili banyoları ile donatılmış 35 çift kişilik ve 32 ikiz yataklı toplamda 67 odası misafirlerimizin tüm isteklerine göre detayları düşünülüp dizayn edilmiştir. Ayrıca otelimizde misafirlerimize içinde jakuzi havuzu, buhar odası, masaj odası ve bir spor salonun bulunduğu sağlık kulübü mevcuttur. Bunun yanı sıra İstanbul'un eşsiz panaromik… Daha Fazlası

İstanbul'un iş, kültür ve eğlence merkezi Taksim'de bulunan 4 yıldızlı Eresin Hotels Taxim Premier oteli, misafirlerine Taksim'de kaliteli konaklama, huzurlu bir uyku, zengin açık büfe kahvaltı ve fitness imkanlarını ücretsiz olarak sunmaktadır.… Daha Fazlası

İstanbul'un iş, kültür ve eğlence merkezi Taksim'de bulunan 4 yıldızlı Eresin Hotels Taxim Premier oteli, misafirlerine Taksim'de kaliteli konaklama, huzurlu bir uyku, zengin açık büfe kahvaltı ve fitness imkanlarını ücretsiz olarak sunmaktadır.

Otelin parke zemin, LCD TV, DVD oynatıcı, kasa, minibar, çay & kahve seçenekleri, pantalon ütüsü ve özel tasarım jakuzili banyoları ile donatılmış 35 çift kişilik ve 32 ikiz yataklı toplamda 67 odası misafirlerimizin tüm isteklerine göre detayları düşünülüp dizayn edilmiştir.

Ayrıca otelimizde misafirlerimize içinde jakuzi havuzu, buhar odası, masaj odası ve bir spor salonun bulunduğu sağlık kulübü mevcuttur. Bunun yanı sıra İstanbul'un eşsiz panaromik manzarasına sahip Teras Restaurant ile Türk ve Akdeniz yemeklerinin özel lezzetlerinin servis edildiği bir restaurant hizmeti de sunulmaktadır.

Kapa

Taksim Meydanı

İstanbul'un merkezi ulaşım yeri olan Taksim Meydanı 1800'lerin sonlarında inşa edilmiştir. İstaklal Caddesi'nin başında bulunmakta ve günümüzde Kabataş'a finiküler ile, Yenikapı ve Levent'e ise metro ile bağlantısı sağlanmış, aynı zamanda birçok otobüs hattı da mevcuttur. İstiklal Anıtı meydanın güney tarafında bulunan Atatürk'ün ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun anısına yapılmış büyük bir anıttır. Meydanın kuzeyinde Atatürk Kültür Merkezi, ortasında ise Taksim Metro istasyonu bulunmaktadır. Meydan Eresin Taxim & Premier'e 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.

İstiklal Caddesi

Yayalaştırılmış İstiklal Caddesi zengin restaurant ve kafeleri ile hareketli modern alışveriş caddesidir. Galata Köprüsü'nden caddenin alt ucu olan Tünel'e 1875'de yapılmış dünya'nın en eski yer altı demiryolu ile ulaşılabilmektedir. Ayrıca Taksim Meydanı'ndan cadde boyunca ileryen nostaljik tramvay bulunmaktadır. Cadde yakınlarında birçok kilise ve eski konsolosluk binaları yer almaktadır. İstiklal Caddesi otelimize sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi

Bina 1880 yılında en büyük Rum Ortodoks tapınağı olması düşünülerek yapılmış. Günümüzde hala Rum cemaati tarafından kullanılmaktadır. Kilise Beyoğlu'nda Taksim Meydanı'nın yanında bulunmaktadır. Kilisenin bulunduğu yer Rum Ortodoks mezarlığı ve hastanesi olarak kullanılmaktaydı. Kilise inşa edilirken yıkıldı. Yapım çalışmaları 13 Ağustos 1876'da başladı, 14 Eylül 1880'de tamamlandı. Kilise Bazilika unsurları, sıradışı özellikli büyük kubbesi, ikiz çan kuleleri ve neo-gotik dış cephesi ile neo-barok tarzında inşa edilmiştir.

Hüseyin Ağa Camii

İstiklal Caddesi üzerindeki camii tek minaresi ile Galatasaray Ağalarından biri olan Hüseyin Ağa tarafından 1596'da inşa edilmiştir. İlk yapıldığında kubbeliyken sonrasında Karger çatıya dönüştürülmüş. Camii Osmanlı Sultanı II. Mahmut tarafından 1834'te yeniden yapılmış. Çıkan bir yangından sonra bakımsız bırakılmış sonrasından 1934'te restore edilmiştir.

İstanbul Kongre ve Sergi Salonları

Şehrin merkezindeki İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Salonu Eresin Taxim Premier Hotel'e sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kongre Vadisi'ndeki İstanbul Kongre Merkezi  ve Sergi Salonu çok geniş bir toplantı imkanı sunmaktadır. 2009'daki Dünya Bankası - IMF Zirvesi ile açılan İstanbul Kongre Merkezi 16.000 m2'den büyük alanı 3705 kişilik oditoryum ve 115 toplantı salonu ile hizmet vermektedir. Diğer taraftan İstanbul Kongre ve Sergi Salonu 2000 kişilik oditoryum, sayısız toplantı salonu ve 7000 m2 alanı ve 27 çok fonksiyonlu odası ile hizmet vermektedir. Haliç'teki Haliç Kongre Merkezi 3008 kişilik oditoryum ve 86.000 m2'si kapalı toplamda 102.000 m2'lik diğer toplantı salonları ile bir diğer büyük komplekstir. Bunlara ek olarak İstanbul'da spor etkinlikleri, konserler, şovlar ve büyük etkinliklerin yapıldığı birçok çok amaçlı kapalı spor arenaları, tiyatrolar, kültür ve eğlence merkezleri bulunmaktadır. Haliç Kongre Merkezi ise toplu ulaşım ile Eresin Taxim Premier Hotel'e15 dakika uzaklıktadır.

İstanbul Askeri Müzesi

Yapı ilk olarak 1862'de Sultan II. Abdülhamit'in emri ile Osmanlı ordusuna subay yetiştirmek amacıyla Harbiye Mektebi olarak inşa edilmiştir. Mektep ve askeri karargah gibi değişik amaçlar için kullanılan bina son olarak 1964'te müze'ye dönüştürülmesine karar verilmiştir. Restorasyon çalışmaları 1966'da başlamış ve 1991 yılında tamamlanmış, sonrasında 10 Şubat 1993'te ziyaretçilere açılmıştır. Müze Taksim'e yakın Harbiye semtinde bulunmaktadır.

Nişantaşı

Nişantaşı, İstanbul Avrupa yakasının Taksim'e yakın Şişli ilçesinin bir semtidir. Popüler mağazaların ve yerleşim bölgelerinin bulunduğu elit bir semttir. Bölgede seçkin markalar, avrupa tarzı kafeler, restaurantlar, barlar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Nişantaşı semti Eresin Taxim Premier Hotel'e sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

St. Antuan Katolik Kilisesi

İstiklal Caddesi üzerinde bulunan, Romalı Katoliklerinin en büyük kilisesidir. Kilise ilk olarak 1230'da Galata'da kuruldu, çıkan yangınlar sebebiyle aynı yerde birçok kez yeniden yapıldı. 1696'da çıkan bir yangın nedeniyle 1724'te günümüzdeki yerine taşındı. Kilise küçük bir bazilika olarak düşünülmüş ve İtalyan rahipler tarafından yönetilmektedir. Ayinleri İtalyanca, Lehçe, İngilizce ve Türkçe olarak yapılmaktadır.

Pera Müzesi

Pera Müzesi 8 Haziran 2005'te açılan, nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurulan bir özel müzedir. Kuruluşundan günümüze gerçekleştirdiği etkinliklerle Türkiye’nin en nitelikli, öncü ve sevilen müzelerinden biri haline gelen Pera Müzesi kentin bu çok canlı bölgesinde çağdaş bir müze-kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Pera Müzesi İstiklal Caddesi'ndedir.

Dolmabahçe Camii

Cami Bezmi Alem Valide Sultan tarafından yaptırılmıştır ve vefat ettikten sonra oğlu Osmanlı Sultanı Abdülmecit tarafından tamamlanmıştır. Beşiktaş ilçesinin deniz kenarında bulunmakta olup 1855'te hizmete açılmıştır. Camii'nin en belirgin biçimsel özelliği net bir kurgu ve geometriye sahip olmasıdır. 1948'te Deniz Müzesine çevirilen Camii 1960 yılında tekrar ibadete açılmıştır.

Dolmabahçe Sarayı

Görkemli ve şatafatlı Dolmabahçe Sarayı 19. yüzyılda avrupa dekorasyonu ve mimarlığının Osmanlı İmparatorluğu üzerindeki net etkisini göstermektedir. 1854'te Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılmış ve sultanların ana ikametgahı buraya taşınmıştır. Bahçeleri çeşmeler, süs havuzları ve çiçekler ile süslenmiş ve içerisindeki Türk Rönesansı tarzında ihtişamı göz kamaştırmaktadır. Sarayın mimarisi mamut kristal avizeler, bol altın kullanımı, Fransız tarzı mobilyalar ve göz kamaştırıcı tavan freskleri ile rokoko, barok, neoclasik ve Osmanlı'nın karışımı olarak uygulanmıştır. Eresin Taxim & Premier'den metro ile sadece 5 dakika uzaklıktadır.

İstanbul Modern

Yıl boyunca değişen tarihlerde çeşitli sergiler düzenlenen bu sanat galerisinde çağdaş Türk sanatının çok geniş koleksiyonları sergilenmektedir. İstanbul Boğazı üzerinde bulanan bu mekanda çeşitli kafeler bulunmaktadır. Metro ve tramvay ile Eresin Taxim Premier'den 10 dakika uzaklıktadır.

Nusretiye Camii

Camii Tophane semtinde bulunmaktadır ve Tophane Camii olarak bilinmektedir. Sultan II. Mahmut'un emri ile yapılmış ve 1826'da ibadete açılmıştır. İslami öğelerden etkilenen mimarisi barok tarzını kormaktadır, bu da caminin eşsiz olmasını sağlamıştır. Camii 1955 - 1958 yılları arasında onarım görmüş ve 1980 - 1982 yılları arasında restore edilmiştir.

Neve Şalom Sinagogu

Karaköy'deki Türk Yahudilerinin en popüler sinagogudur. 25 Mart 1951 yılında İstanbul'daki en büyük sinagog olarak hizmete açılmıştır. "Barış Vahası" anlamına gelen Neve Şalom Sinagogu İstanbul'daki Türk Yahudi Cemaati'nin en büyük ibadethanesidir ve Şabat ayini, Bar mitsva, Brit-Mila, evlilik ve cenaze gibi yahudi seramonileri yapılmaktadır.

Saint Peter ve Saint Paul Katolik Kilisesi

Galata'daki Roma Katolik Kilisesidir. Kilisenin en değerli şeyi Konstantinopolis'in koruyucu simgelerinden biri olan Bakire Hodegetria ikonudur. Mevcut bina 19. yüzyılda tekrar inşa edilmiştir.

İtalyan Sinagogu

Kal de los Francos olarak bilinen sinagog, 19. yüzyılda İstanbul'daki İtalyan yahudi cemaati tarafından yapılmış, 1931'de yeniden inşa edilmiştir. Sinagog Gotik cephesi ve mermer merdiveni ile meşhurdur.

Galata Kulesi

Galata Kulesi İstanbul'un en ikonik görülecek yerlerden biri ve dünya'daki en eski kulelerinden biridir. Bizans İmparatoru Anastasius tarafından MS 507'de ahşaptan yapılmış, 1348'de Cenevizliler tarafından taştan tekrar inşa edilmiş ve Galata Kalesinin merkezindeydi. Günümüzde üst katı geleneksel Osmanlı ve Avrupa mutfağından lezzetler (fix ve alakart menü) ve Türk eğlencesi sunan ve şehrin ve denizin panaromik manzarasına sahip bir kafe ve restauranta ev sahipliği yapmaktadır. Galata Kulesi'nin yakınlarında restaurant ve barların yer aldığı Tünel-Asmalımescit bölgesi bulunmaktadır. Galata Kulesi Eresin Taxim & Premier Hotel'e sadece 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Bet İsrail Sinagogu

Bet İsrail Sinagogu Şişli ilçesinde bulunan Neve Şalom Vakfına bağlı bir sinagogdur. 1920'lerde inşa edilmiş ve yahudi topluluğunun çoğalması üzerine günümüzdeki büyüklüğüne getirilmiştir. Türkiye'deki en popüler sinagogdur ve randevu ile ziyaret edilebilmektedir.

Türk Musevileri Müzesi

Vakıf, Sefarad musevilerinin 500 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu'na gelişini kutlamak için 1989 yılında kurulmuştur. Daha önce Zülfaris Sinagogu olarak kullanılan bina 1671'de inşa edilmiş ve 25 Kasım 2001'de müze olarak açılmıştır. Müze Galata'nın yakınında Karaköy'de bulunmaktadır.

Aşkenaz Sinagogu

Ziyaretçilere ve İbadet edeceklere açık olan tek Aşkenaz sinagogudur ve en büyük aşkenaz sinagoglarından biridir. Avusturalyalı Aşkenazlar tarafından 1900'de kurulmuştur. Aşkenaz geleneklerindeki tüm dini seremoniler yapılmaktadır.

Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı İstanbul'daki en büyük çarşılardan biridir. Fatih ilçesinde Eminönü Meydanı'nda bulunan çarşı Kapalı Çarşı'dan sonra ikinci büyük alışveriş kompleksidir. Çarşı Türk Lokumu, doğal otlar ve baharatların bulunduğu turistik bir mekandır. Eresin Taxim & Premier'den metro ve tramvay ile sadece 15 dakikalık mesafededir.

İstanbul Alışveriş Merkezleri

İstanbul bir alışveriş merkezi cennetidir. Şehir şaşırtıcı kafeler, restaurantlar, eğlence seçenekleri ve tabiki mağazalara ev sahipliği yapan birçok kaliteli alışveriş merkezleri ile övünmektedir.En üst düzey bazı daha modern alışveriş merkezleri metro ile direkt bağlanmıştır. İstanbul'un alışveriş merkezlerinde moda'dan elektroniğe, mobilya'ya, ev eşyasına, kozmetiğe ve daha fazlasına herkese göre birşeyler bulunabilmektedir. Ana metro istasyonu otelimize çok yakındır. Metro istasyonuna 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan metro istasyonundan Cevahir, Kanyon, İstinye Park, Olivium, İstanbul Forum ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi

M.S. 37 yılında İsa Peygamberin havarilerinden olan Apostol Andrea tarafından kurulmuştur. Roma İmparatorluğu'nun Doğu (Bizans) ve Batı (Roma) olarak ikiye ayrılmasından sonra 5. yüzyılda Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu'nun Ortodoks Kilisesi'ne bağlandı. Patrikhane'ye İstanbul'un fethinden sonra Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından bir çok imtiyazlar tanınmış ve Bizans dönemine göre çok daha fazla imtiyazlara sahip olmuştur. Daha önce birçok kez yer değiştiren patrikhane 1602 yılında günümüzdeki yerine taşınmış ve 1800'lerde restore edilmiştir.

Etz Ahayim Sinagogu

Sinagog Boğaziçi Köprüsü'nün yakınında Ortaköy'de bulunmaktadır. 1941'de çıkan yangında Aron Kodesh mermeri hariç tamamı tahrip olmuş ve sonradan tekrar inşa edilmiştir.

Ortaköy Camii

Cami Boğaz'ın en popüler bölgelerinden biri olan Ortaköy'de deniz kenarında bulunmaktadır. Sultan Abdülmecit'in emri ile 1854 - 1856 yılları arasında Neo-Barok tarzda inşa edilmiştir. Geniş ve yüksek pencereler Boğaz’ın değişken ışıklarını caminin içine taşıyacak biçimde düzenlenmiştir. Restorasyon çalışmaları 2011'de başlamış ve 6 Haziran 2014'te tamamlanmıştır.

Ayasofya

Bizans İmparatoru Justinyan kiliseye ilk kez MS 536'da yapımı tamamlandığında girdi ve " Yüce Tanrım sana layık böyle bir eser yaptım. Oh Solomon, seni geçtim!" Ayasofya, İmparator'un imparatorluğunun zenginliğini ve teknik kabiliyetinin bütün dünya'ya kesin kanıtıdır. Kilise tarafından çevrili imparatorun tahtının dünyanın merkezi olduğu geleneği korunmuştur. Ayasofya İstanbul'un Osmanlı orduları tarafından fethedilmesinden sonra camiiye çevrilmesi ve sonrasında 20. yüzyılda müzeye dönüştürülmesi süresince İstanbul'un en değerli parçası olmuştur. Eresin Taxim & Premier'den tramvay ile 20 dakikalık mesafededir.

Ortaköy

Ortaköy, dar arnavut kaldırımlı sokakları, nefis yiyecekleri ve Boğaziçi Köprüsü'nün (İstanbul'un Avrupa yakasını Asya'ya bağlayan ilk köprü) altındaki muhteşem konumu ile şüphesiz İstanbul'un en güzel deniz kenarı bölgelerinden biri olarak günlük gezilebilecek şirin bir yerdir. Toplu taşıma ile Eresin Taxim Premier'e 15 dakika uzaklıktadır.

Eresin Premier Hotel